Ciągle do przodu

W BKF Myjnie hołdujemy zasadzie „kto stoi w miejscu ten się cofa”. Dlatego nasz zespół cały czas pracuje nad produkowanymi przez nas urządzeniami. Każdego roku wprowadzamy na rynek nowe modele z kolejnymi udoskonaleniami. Konsekwentny rozwój pozwolił nam na zdobycie pozycji firmy, która narzuca standardy na rynku myjni bezdotykowych.

Autorskie rozwiązania BKF Myjnie

Podczas prac nad naszymi urządzeniami wypracowaliśmy wiele autorkich rozwiązań, które gwarantują wysoki poziom techniczny i najwyższą jakość naszych urządzeń. Nasze flagowe systemy to:

PDSPDS – Precise Dosing System

System precyzyjnego dozowania chemii, opierający się na pompach dozujących, odmierzających dawkę chemii na podstawie objętości przepompowanej wody. Dzięki temu uzyskujemy niespotykaną do tej pory w myjniach precyzję dozowania niezależnie od ciśnienia w sieci wodociągowej i ilości równocześnie myjących stanowisk, co z kolei przekłada się na jakość mycia. Pompy te są napędzane przepływającą przez nie wodą, co wpływa na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

CWSCWS – Clean Water System

System oczyszczania wody oparty o dwukolumnowy zmiękczacz oraz odwróconą osmozę, zaprojektowane specjalnie przez nasz zespół pod potrzeby naszego urządzenia. Sterowanie tym systemem jest zintegrowane z całą myjnią.

CPCP – Control Panel

System zarządzania myjnią oparty o super nowoczesny komputer przemysłowy B&R Automation. Autorskie oprogramowanie BKF Myjnie umożliwia sterowanie urządzeniem z poziomu 5,7” ciekłokrystalicznego dotykowego wyświetlacza. System wyposażony jest w autodiagnostykę, gradację poziomów dostępów do poszczególnych funkcji, ochronę hasłem, możliwość zmiany ustawień myjni, zmiany cen poszczególnych programów i wiele innych zaawansowanych funkcji.

EOSEOS – Energy Optimisation System

System optymalizacji zużycia energii BKF EOS to kolejna innowacja inżynierów BKF, gwarantująca znaczące oszczędności eksploatacyjne w naszych myjniach. Na system BKF EOS składają się:

 

 • Smart Heating – inteligentne ogrzewanie posadzki (opcja).
 • kocioł kondensacyjny (opcja).

Smart Heating

System inteligentnego ogrzewania posadzki to pionierskie, zaawansowane technologicznie rozwiązanie, pozwalające na ograniczenie zużycia energii, przy zachowaniu dotychczasowej efektywności ogrzewania posadzki. Zastosowane zaawansowane algorytmy automatycznej regulacji dostosowują się do każdej instalacji indywidualnie.

Cechy systemu Smart Heating

 • Komputerowe, automatyczne sterowanie temperaturą w obiegu.
 • Układ czujników umieszczonych bezpośrednio w posadzce.
 • Mieszacz sterowany przemysłowym siłownikiem z napędem elektrycznym.
 • Moduł wejść / wyjść analogowych do sterownika.

Kocioł kondensacyjny

Oferowane przez nas kotły kondensacyjne to wiodące na rynku urządzenia dwufunkcyjne o wy-sokiej wydajności ciepłej wody, łączące zalety podgrzewaczy pojemnościowych z przepływowymi, przy jednoczesnym uniknięciu wad urządzeń przepływowych. Zastosowanie na myjni kotła kondensacyjnego pozwala obniżyć koszty przy jednoczesnym podwyższeniu sprawności grzewczej.

 • kocioł całkowicie kondensacyjny – zarówno w trybie produkcji ciepłej wody jak i ogrzewania,
 • zasobnik ciepłej wody i wymiennik ciepła są skonstruowane ze stali nierdzewnej,
 • zaimplementowana technologia podwójnego obiegu grzewczego,
 • wyposażony w modulowany palnik gazowy,
 • regulacja pogodowa,
 • system samooczyszczania wymiennika, co gwarantuje zminimalizowanie obsługi serwisowej w okresie eksploatacji,
 • wyjątkowa wydajność – nawet 80 l/min.

 

NCNet Control

 

System nadzoru urządzenia przez Internet. Pozwala on na podgląd wszystkich kluczowych dla działania myjni parametrów. BKF Net Control jest automatycznym nadzorcą, który wysyła maile z informacją o przeglądzie, awarii, wysyła dane statystyczne wielkość obrotów na myjni z rozłożeniem na godziny, pozwala zmieniać ustawienia myjni przez Internet. System ten daje możliwość zarządzania myjnią lub całą siecią myjni z komputera lub nawet telefonu komórkowego.

KEYBKF Key

Składa się z trzech głównych elementów: klucza, łądowarki, oraz czytnika kluczy. Ułatwia płacenie i przyzwyczaja klienta do stałego korzystania z myjni. Dodatkowo umożliwia stosowanie różnych działań marketingowych, tj.: promocje, specjalne warunki dla stałych klientów oraz umożliwia obsługę floty firmowej ( kontraktowanie kluczy dla poszczególnych pojazdów).

CFCF – Cash Flow

System odsysania monet z pulpitów sterowniczych stanowisk. Monety i żetony zbierane są przy użyciu wysoko wydajnej turbiny ssącej, zasilanej przemysłowym silnikiem trójfazowym, do bezpiecznego pojemnika zbiorczego, znajdującego się w kontenerze technicznym. Wszystkie elementy systemu wykonane są ze stali nierdzewnej.

Translate »